THOMAS LEERBERG

"Hea disain võib olla raamistik saavutamaks ideaalset inimelu"

Lugupidamine inimeste, kasutatavate materjalide ja olemasoleva pärandi vastu on tuntud Taani disaineri Thomas Leerbergi jaoks kõige olulisemad väärtused.

Läbi kaasaegsete mööblidisaini tehnikate kannab Leerberg edasi Taani disainerite traditsioone, et sobituda kaasaegsesse maailma.

Alates 1996. aastast, kui Leerberg rajas oma ettevõtte, on ta töötanud rohkem kui 300 projekti juures, koostöös juhtivate ettevõtetega Hiinas, Hong Kongis, Singapuris, Hollandis, Türgis, USA-s, Malaisias, Eestis ja Taanis.

Thomas Leerberg on sündinud Taanis ning on omandanud arhitekti hariduse Taanis ning USA-s Los Angeleses.

Ta on võitnud mitmeid nimekaid disainiauhindu.

KADRI KADALIPP


Kadri Kadalipp on noor eesti disainer.

Alates 2014.aastast tegutseb ta graafilise disainerina enda ettevõttes OÜ Nutidisain.

Ta on osalenud oma töödega nii Eesti sisestel ühisnäitustel-ja messidel: disainiöö, sisustusmess Interjöör, TKK näitused Nooruse galeriis, kui ka välismaal: Stockholmi mööblimess, Helsinki Metropolia Rakenduskõrgkool, Tent London jne. Tarmeko LPD toode nagi Juss on Kadri poolt disainitud.

Kadri Kadalipp on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli mööblidisaini erialal ning täiendanud ennast Eesti Kunstiakadeemias tootedisaini eriala magistriõpingute käigus.

ELMET TREIER

Kuigi mööbli valmistamine oli mööblidisainer Elmet Treierile kõigest amet, kasvas sellest erakordne ja võluv kirg tootedisaini vastu. Õppides läbi innovaatiliste asjade arendamise ning laiahaardelise iseseisva töö, on Elmet loonud eksklusiivseid ja erilisi tooteid ja aksessuaare.

Elmet on pühendunud kaasaegsele disainile ning ta valmistab mööblit ja parketti ning ka moedisaini. Lisaks on ta lõpetanud tööstusdisaini eriala ning on omandanud kogemusi nii Hollandis kui ka Rootsis, luues lahendusi puitkonstruktsioonidele.

Hetkel töötab Elmet koos Tarmeko LPD-ga. Tegemist on nii multidistsiplinaarse inimesega, et vahel on keeruline öelda, kas ta on disainer või leiutaja.


PANU KIUKKONEN


Alates aastast 2015, kui Panu lõpetas Lahti ülikooli disaini valdkonnas, on disainer töötanud erinevate projektide kallal vabakutselise disainerina. Projektide seas on koostöö mitme suurfirma või oma ala professionaalidega, disainistuudiotega jne. 

Disainerina on Panul mitmekülgne taust. Olles töötanud erinevate materjalidega, on see aidanud disaineril olla loominguline ja luua unikaalseid ja huvitavaid lahendusi erinevatele probleemidele.

Panul on ambitsioon luua lihtsustatud, huvitavaid ja funktsionaalseid lahendusi, kompides materjali ja tootmise võimekusi. Mööbli disainimisel peab Panu oluliseks seda, et just väiksed detailid võivad muuta palju. Samuti on disaineri soov, et tema loodud tooted oleksid praktilised ja arusaadavad. Tema jaoks on lahendus ideaalne, kui toote vorm on funktsionaalne ja samas täidab esteetika kriteeriume.  
HENRIK SCHULZ




Henrik Schulz on disainer ning arhitekt, kes tegutseb Gotheburgis Rootsis. Peamiselt disainib ta tooteid mitmetele Skandinaavia brändidele nagu Horreds, AteljéLyktan, Skandiform, Keystone ja Sagaform.

Lisaks toodete disainimisele tegeleb Schulz nii ruumide kui ka messibokside sisekujundusega ning elamuprojektidega.

Henrik Schulzi töid saab näha siin: http://henrikschulz.se/



MAIT RÄTSEP



Mait Rätsep peab disaini puhul tähtsaks eelkõige praktilisust. Toodete kujundamisel lähtub ta eelkõige kasutatavale materjalile spetsiifilistest omadustest. Igal materjalil on omad eelised, otstarve ja meeleolu. Kõige enam meeldib talle töötada puiduga, mis materjalina pakub lõpmatult palju võimalusi hea disaini loomiseks. Tarmeko LPD jaoks disainis Mait nagi Kuusk.

Mait on disainiga tegelenud juba 10 aastat. Lisaks mööbli ja tootearendusele tegeleb ta ka graafilise disainiga.


JAKOB BERG  


Jakob Bergi (1958-2008) inspireerisid kõik kujundid, mida tema silm haaras. Disain oli tema elu loomulik osa. Tema põhiideed ergonoomiliste kujundite ja materjalide valiku kohta määras suures osas tema sotsiaalne kuvand ja mitmekülgne suhtumine ellu.

Ta sündis Roskildes Taanis 1958. aastal ning 1987. aastal alustas ta õppimist Taani Kuninglikus Kunstiakadeemias tööstusdisaini erialal.

Jakob mõtles pidevalt erinevatele kujunditele ja ideedele ning alati leidus tema joonestuslaual uusi projekte. 1990ndate aastate alguses töötas ta koos erinevate Taani ja rahvusvaheliste ettevõtetega ning pälvis oma töö eest mitmeid auhindu. Lisaks viis ta ellu mitmeid projekte Boliivias, Egiptuses ja Vietnamis. Ta oli "puidu" inimene, sest eelistas alati kasutada erinevaid puitmaterjale, mis on elegantse, funktsionaalse ja lihtsa vormiga. Berg reisis palju ja tihti, et projektide valmimisest osa saada.

Jakob Bergi jaoks oli toote puhul oluline ilu: "Mööblil peab olema ilus vorm, optimaalne funktsionaalsus ja mugavus". Seda silmas pidades disainis Jakob Tarmekole lamamistoolid Zürich ja Goal.


CARSTEN BUHL


Carsten Buhl, taani arhitekt ja mööblidisainer. Ta sündis 1965a. aastal. 1993. aastal lõpetan Buhl Taani Kuningliku Kõrgete Kunstide Akadeemia Kopenhaagenis. 1996. aastal asutas ta oma disaini ettevõtte. 

Tema disianimise filosoofia:

  • Mõista minevikku - loo tulevik! 
  • Kui sa mõistad minevikku ja õpid olevikust, siis sa suudad luua tulevikku.
  • Sõnamäng on oluline aspekt disaingi arendamisel. Iga mööbliese on väljakutse - sellel on oma lugu. Kõigi ühine omadus on, et ese on loodud, pidades silmas lihtsust, väljendusselgust ja skandinaavia disaini traditsioone.
  • Peamiseks eesmärgiks on luua praktilist ja funktsionaalset mööblit, vastates ka teatud disaini kvaliteedi nõuetele.